+38 098 399 56 09
info@lm.org.ua
Надіслати запит

 Допоможемо встановити справедливість!

 УЧАСНИКИ МСПЗ-ISP мають право на підтримку:

Співпрацюючи з Міжнародною організацією праці та Міжнародною конфедерацією профспілок у вирішенні питань, пов'язаних із захистом прав українських трудових мігрантів, Федерація приєдналася до мережі профспілкових структур Європейської конфедерації профспілок – UnionMigrantNet (консультаційно-контактні пункти підтримки мігрантів) та пропонує громадянам України нові можливості щодо запобігання та мінімізації негативним явищам, пов’язаним з виконання трудових обов’язків на іноземних ринках праці.


ПАМ’ЯТКА ЗАЯВНИКУ ПРО ВЧИНЕНЕ КРИМІНАЛЬНЕ ПРАВОПОРУШЕННЯ 

Якщо Ви стали жертвою або очевидцем вчинення кримінального правопорушення (статті 149 та 190 ККУ) маєте право цілодобово звернутися до поліції одним із способів:

Ви маєте право звернутися до поліції усно чи письмово:

 Заяви та повідомлення після реєстрації розглядаються одним із таких способів:

Усі заяви та повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення та інших подій, що надійшли до поліції, підлягають обов’язковій реєстрації в Єдиному обліку заяв і повідомлень Національної поліції України з обов’язковим присвоєнням їм порядкового номера. 

Під час особистого звернення заявника, уповноважена службова особа оформлює та видає талон-повідомлення про прийняття і реєстрацію заяви.

Інформація, яка надійшла до органу (підрозділу) поліції, після її реєстрації, невідкладно передається до органу поліції, на території обслуговування якого сталася подія.

У разі наявності відомостей, що вказують на вчинення кримінального правопорушення, зазначені матеріали передаються до органу досудового розслідування органу (підрозділу) поліції для внесення відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР), розпочинається розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надається заявнику витяг з реєстру.

Заявник має право подавати на підтвердження своєї заяви речі і документи, отримати інформацію про закінчення досудового розслідування.

Бездіяльність органів досудового розслідування, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, може бути оскаржена  особою протягом 10 днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Скарги розглядаються слідчим суддею місцевого суду. Розгляд скарг триває 72 години з моменту надходження відповідної скарги. 

Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР до дня повідомлення особі про підозру у кримінальному провадженні щодо кримінального проступку становить шість місяців, у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості - дванадцять місяців, у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину - вісімнадцять місяців.

Кримінальний процесуальний кодекс України: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/4651-17#Text;

Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0298905-20#n7;

Порядок ведення єдиного обліку в органах (підрозділах) поліції: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0223-19#Text.


 ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ - ТРУДОВА ЕКСПЛУАТАЦІЯ 

Відповідно до Закону України „Про протидію торгівлі людьми” торгівля людьми - здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

Трудова експлуатація є однією з форм торгівлі людьми, що має ознаки примусової праці, яка вимагається від особи під загрозою застосування покарання, фізичного та психологічного насильства.

Основні ознаки втягнення особи у примусову працю:

Вербувальники зазвичай використовують особисті зв’язки або фальшиві рекламні оголошення, нелегальні агентства зайнятості та веб-сайти з працевлаштування. Умови, що пропонують вербувальники, є зазвичай дуже привабливими та можуть здатися правдоподібними, як-то фінансова допомога та підтримка в організації поїздки, оформлення всіх необхідних документів тощо. 

Постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2012 №29 Міністерство соціальної політики визначено національним координатором у сфері протидії торгівлі людьми.

Відповідно до Закону України „Про протидію торгівлі людьми” особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має право звернутися до місцевої державної адміністрації із заявою про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та до органів Національної поліції щодо захисту прав і свобод.

Особа, якій встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, має право на забезпечення особистої безпеки, поваги, а також на безоплатне одержання:

Порядок встановлення статусу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/417-2012-%D0%BF#Text

Порядок виплати одноразової матеріальної допомоги: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/660-2012-%D0%BF#Text

Стати учасником МСПЗ-ISP

Приєднатися

 

отримати ID-номер

 

 

Ваша безпека!  –  Якщо бажаєте дізнатися про умови легального працевлаштування за кордоном – Ми проінформуємо вас!

Ваша захищеність!  –  Якщо виникли питання або потрапили в кризову ситуацію – Ми допоможемо вирішити вашу проблему!

Ваше майбутнє!  –  Якщо повернулись в Україну – Ми допоможемо вам ефективно використати свій досвід на Батьківщині!

 

© 2020 International Trade Union Protection System. All rights reserved.
×

Запит з сайту

Введіть Ваші ПІБ

Неверный ввод

Введіть коректну електронну адресу

Неверный ввод