+38 098 399 56 09
info@lm.org.ua
Надіслати запит

Положеннями частини 3 статті 8 Закону України «Про зовнішню трудову міграцію» передбачено, що пенсійне забезпечення трудових мігрантів здійснюється відповідно до законів, якими встановлюються умови пенсійного забезпечення, та міжнародних договорів у сфері пенсійного забезпечення, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України. 

Стаття 92 Закону України «Про пенсійне забезпечення» закріплює можливість призначення пенсій внаслідок трудового каліцтва або професійного захворювання для громадян, які виїхали на постійне проживання за кордон. 

У разі якщо особа не сплачувала страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування під час тимчасового виїзду за кордон, за нею зберігається право на набутий страховий стаж та право на пенсійні активи, що обліковані на її накопичувальному пенсійному рахунку у Накопичувальному фонді або на індивідуальному пенсійному рахунку у відповідному недержавному пенсійному фонді - суб'єкті другого рівня системи пенсійного забезпечення, що передбачено вимогами частини 2 статті 13 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

У разі виїзду пенсіонера на постійне місце проживання за кордон пенсія, призначена в Україні, за заявою пенсіонера може бути виплачена йому за шість місяців наперед перед від'їздом, рахуючи з місяця, що настає за місяцем зняття з обліку за місцем постійного проживання. Під час перебування за кордоном пенсія виплачується в тому разі, якщо це передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України (стаття 51 даного Закону).

Країни, з якими укладено міжнародні договори (угоди) у сфері пенсійного забезпечення, є: Азербайджан, Білорусь, Болгарія, Вірменія, Грузія, Естонія, Іспанія, Казахстан, Киргизстан, Латвія, Литва, Молдова, Монголія, Польща, Португалія, Російська Федерація, Румунія, Словаччина, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан, Угорщина, Чехія.

Зазначені договори (угоди) розподіляються на два види:

Роз'яснення Мінсоцполітики: https://www.msp.gov.ua/content/pensii-gromadyanam.html

Призначення пенсійних виплат трудовим мігрантам, які здійснювали, здійснюють або здійснюватимуть оплачувану діяльність за кордоном, залежить від країни перебування трудового мігранта, наявності підстав для виплати пенсії, належності до певної категорії осіб, особливих умов виплати пенсій тощо.

Стати учасником МСПЗ-ISP

Приєднатися

 

отримати ID-номер

 

 

Ваша безпека!  –  Якщо бажаєте дізнатися про умови легального працевлаштування за кордоном – Ми проінформуємо вас!

Ваша захищеність!  –  Якщо виникли питання або потрапили в кризову ситуацію – Ми допоможемо вирішити вашу проблему!

Ваше майбутнє!  –  Якщо повернулись в Україну – Ми допоможемо вам ефективно використати свій досвід на Батьківщині!

 

© 2020 International Trade Union Protection System. All rights reserved.
×

Запит з сайту

Введіть Ваші ПІБ

Неверный ввод

Введіть коректну електронну адресу