Надважкі професії минулого: це вам не сучасний «відпочинок»

Багато хто з нас звик скаржитися на свою роботу, але порівняно з професіями минулого сучасні – райський відпочинок. Деякі спеціальності вимагали непосильної фізичної праці та витривалості.

Про це пише www.cikavo-znaty.com

Соледобувач

Це тепер сіль – дешевий та поширений інгредієнт, проте в давнину вона була дуже цінною. І все не завдяки смаковим особливостям, а тому, що лише за допомогою солі можна було зберегти продукти на тривалий час придатними до вживання.

Приправа ця в давнину була дорогою, проте соледобувачам від цього не було легше. Вони отримували мізерну заробітну плату і працювали в кошмарних умовах, постійно страждали від зневоднення, артриту та силікозу. Встановлено, що за часів Римської імперії основною причиною смерті людей до 30 років була якраз праця у соляних шахтах.

Весляр на галері

Відомо, що в якості греблі на кораблях використовували рабів, проте це траплялося тільки в крайніх випадках. Часто веслярами ставали боржники, котрі так відпрацьовували борг, були навіть наймані працівники. Платили, звичайно, мало, а ось робота була – справжнє пекло.

Мало того, що доводилося довго і старанно веслувати, ще й був ризик потоплення корабля. Коли гармат ще не було, битви на воді проходили інакше: одне судно просто стикалося з іншим або таранило носом. У веслярів у такому разі залишалося мало шансів на порятунок.

Підводник часів Другої світової війни

Навіть тепер служба на підводних човнах є дуже небезпечною. Вже під час згаданої війни розробили пристрої, які з легкістю виявляли місцезнаходження підводного судна. Але навіть за відсутності атак людям було важко витримувати робочі умови.

Їм доводилося розміщуватися не в комфортних сучасних підводних човнах, а в конструкції, схожій на діжку, де завжди пахло дизелем, не вистачало повітря і гнили продукти. Багато хто не витримував натиску та божеволів.

Їсти та худнути: у Китаї знають, як це робити

Людей з Василівки будуть випускати за спецперепустками: що задумали окупанти?