Віктор Медведчук розкрив деталі схем, у яких фігурує Петро Порошенко

Затриманий СБУ Медведчук, якого підозрюють у державній зраді та сприянні тероризму, розповів про схему виведення з державної власності частини магістрального нафтопродуктопроводу «Самара — Західний напрямок» для подальшого прокачування через нього дизельного палива.

Про це повідомляє СБУ.

Так, описуючи суть схеми, Медведчук деталізував роль у ній пʼятого президента Петра Порошенка. А саме, що той не лише звернувся до Медведчука з проханням сконтактувати з керівництвом РФ, а й забезпечив ухвалення необхідних рішень в усіх українських інстанціях.

 «Щоб цей трубопровід став приватною власністю, а по факту — власністю самого Порошенка, необхідно було виконати низку дій… Суди, прокуратура, Антимонопольний комітет, Фонд держмайна — всі вони ухвалювали рішення, необхідні для особистих інтересів президента Порошенка», — каже Медведчук.

Затриманий запевняє, що питаннями трубопроводу він займався на прохання експрезидента. І зрештою, за рік роботи трубопровід заробив для його власників вдвічі більше коштів, ніж було вкладено в його викуп — до $42 млн. А з травня 2019 року, тобто після припинення повноважень Порошенка, прокачка дизелю через магістраль припинилася.

Крім того, Медведчук розповів деталі налагодження у 2014—2015 роках механізму закупівлі вугілля для потреб енергетики України на тимчасово окупованих територіях так званих «лднр», тобто у ватажків бойовиків.

«У цьому була задіяна фактично вся верхівка державного апарату, починаючи від президента і закінчуючи міністрами, правоохоронцями і тими, хто безпосередньо реалізовував цю схему», – пояснив затриманий.

Він назвав конкретні прізвища високопосадовців, причетних до завдання шкоди інтересам нашої держави, — колишні урядовці, екскерівництво Нацбанку, народні депутати і представники правоохоронних структур.

СБУ продовжує слідчі дії з затриманим, щоб встановити всі факти, обставини, організаторів і учасників вчинених злочинів.

Підтримка для самих маленьких: Борис Джонсон написав відкритий лист дітям України