Третя спроба перетнути кордон: Петро Порошенко звернувся до Зеленського

П’ятий президент України, та лідер «Європейської Солідарності» Петро Порошенко втретє спробує перетнути державний кордон. Після двох невдалих спроб він звернувся до президента Володимира Зеленського

Про це Порошенко написав у Facebook.

Петро Олексійович зазначив, що він не зміг виїхати у складі офіційної парламентської делегації на Парламентську асамблею НАТО. А наразі він намагатиметься виїхати до Роттердама на Конгрес та Саміт Європейської народної партії.

Порошенко повідомив, що має офіційне запрошення від президента Європейської народної партії, а також оформлене відрядження, яке підписав спікер Верховної Ради.

 «Після того, як абсолютно незаконно було зірвано мою поїздку у складі офіційної парламентської делегації на Парламентську асамблею НАТО, де я мав намір відстоювати надання Україні ПДЧ на саміті Альянсу цього року, сподіваюся, що висновки зроблено і ніхто вже не перешкоджатиме моєму виїзду до Роттердаму», — написав політик.

Повний лист Порошенка до Зеленського:

Шановний пане Президенте!

Звертаюся до Вас, прямуючи з Києва на Конгрес та Саміт Європейської народної партії — найвпливовішої політичної родини в Європі, членами якої є керівництво структур ЄС та багатьох держав-членів.

Саме там будуть формуватися рішення, серед іншого, і щодо перспектив посилення санкційного режиму проти Росії, і щодо механізму післявоєнної відбудови України, і щодо можливості надання нашій державі статусу кандидата на членство в Євросоюзі на засіданні Європейської Ради наприкінці червня.

Маю відповідне офіційне запрошення від Президента Європейської народної партії. Є оформлене відрядження, підписане Головою Верховної Ради України. Заплановано мої виступи на Конгресі та Саміті ЄНП, низку зустрічей з керівниками ЄС, держав та урядів країн, лідерами європейських партій.

Після того, як абсолютно незаконно було зірвано мою поїздку у складі офіційної парламентської делегації на Парламентську асамблею НАТО, де я мав намір відстоювати надання Україні ПДЧ на саміті Альянсу цього року, сподіваюся, що висновки зроблено і ніхто вже не перешкоджатиме моєму виїзду до Роттердаму.

На тлі зовнішньої загрози надзвичайно важливо зберігати єдність та скоординованість наших зусиль, уникати будь-яких внутрішніх розбратів і спільно працювати на всіх можливих міжнародних майданчиках, а особливо таких вагомих як Європейська народна партія.

Хочу наголосити: головний сигнал, з яким прямую до Роттердама, — надати Україні статус країни-кандидата на членство в ЄС вже в червні, шо символічно збігається з п’ятиріччям запровадження безвізового режиму.

Другий сигнал — це підтримати Україну у відсічі путінської агресії та відновленні територіальної цілісності. Це — наша спільна війна і тому дайте Україні більше зброї, а рашистам — більше санкцій!

Третій сигнал — це надання нашій державі достатньої фінансової допомоги під час війни та схвалення «Плану Маршалла 2.0» для післявоєнної відбудови.

При такій ясності в цілях та месиджах, в чиїх інтересах зупиняти мене на кордоні?
Український народ в ці складні часи заслуговує на мудрість політиків. Запорукою наших успіхів завжди були міцне військо, внутрішня єдність, потужна міжнародна підтримка та солідарність.
І сьогодні всі разом — і влада, і опозиція, і громадянське суспільство — працюємо для розбудови сильної незалежної демократичної процвітаючої європейської України.

Разом переможемо.

Слава Україні!

От кровавого газа отказывается еще одна страна: не хочет платить «деревянными»

Бійці ЗСУ пішли в контрнаступ на Запоріжжі та Херсонщині

Оккупанты РФ усиливают позиции в Запорожской области за счет перемещения техники