Оскільки продаж газу та нафти є основними статтями прибутку країни-бензоколонки, керівництво РФ будь-що хоче впарити їх клієнтам, аби економіка не луснула безповоротно. Як відомо, основним покупцем цих ресурсів була Європа, але останнім часом з відомих причин вона шукала інших поставників.
І це ЄС вдалося: обсяги продажу газу з РФ на його територію впали із 46% до 9%. Ця катастрофа для Кремля стала можливою за рахунок того, що було досягнуто домовленостей стосовно збільшення поставок блакитного палива з Норвегії та Алжиру, а також нарощення імпорту скрапленого природного газу (СПГ) з США та інших країн.
Щодо останнього, вій дійсно обходиться дорожче, тому урядам європейських країн доведеться вкласти чималі кошти у газові субсидії для населення та промисловості. Проте моральний вибір очевидний: краще затягнути паски, ніж купувати газ на крові.
Але що воно таке – мораль, на Росії, звісно ж, не розуміють. І тому диктатор Путін заявив, що готовий постачати Європі додаткові обсяги газу по вцілілій після «теракту» гілці «Північного потоку-2». «Хочуть – нехай просто кран відкриють і все», – сказав він. Та ніхто на цю пропозицію прогнозовано не клюнув.
Більше того, стало відомо, що обсяг поставок газу Трансанатолійським газопроводом невдовзі буде збільшено з 16 млрд кубічних метрів до 32-х. Він проходить територією Азербайджану, Грузії та Туреччини, а ресурс поставлятиметься до Греції, Албанії та Італії. Ще одна затріщина по зашийку кремлівського карлика.
Загалом кожного року від непроданого газу Москва буде втрачати не менше 100 мільярдів доларів. Шантажист з неї вийшов ніякий, а от своїм ганебним «самострілом» РФ може «пишатися». І це тільки початок: країні-«бензоколонці» зараз пиляють лише одну ногу, нафтова кінцівка – на черзі.
Більше новин – у нашому телеграм-каналі.
Поліцейські вилучили у мешканця Запоріжжя кілограми марихуани: каже, що робив “для себе”
У Москві батька-одинака кинули за грати: слухав українську музику
«Геть від Москви»: більше половини українців підтримують тотальну дерусифікацію
Електроенергію треба заощаджувати, а взимку в оселях буде прохолодно, – Шмигаль