Як записати дитину до польської школи?

За місяць починається новий навчальний рік, і для багатьох дітей-біженців з України він буде проходити в іноземних школах.

Як записати дитину до польської школи, РБК-Україна  розповіла співзасновник Фонду «Незламна Україна» Вікторія Гнап.

– Якщо батьки тільки поїхали до Польщі, їм слід якомога швидше ознайомитися з офіційною інформацією на урядових ресурсах. Для цього створені спеціальні сайти, де вся інформація подається дуже доступно та ще й українською мовою, – каже вона.

Спочатку потрібно вибрати навчальний заклад з переліку шкіл Польщі. Далі потрібно подати заяву про прийняття школяра на навчання. Це може зробити хтось із батьків або офіційний опікун дитини. До заяви потрібно додати документи, які підтверджують відвідування дитиною школи в Україні. Перекладати документи на польську мову нема потреби.

Потім – подати всі папери директору обраної школи. Для подачі заявки потрібні свідоцтво про народження, табель з попереднього класу, особова справа, характеристика і карта вакцинації школяра. Якщо ви виїхали до Польщі без документів, які підтверджують навчання дитини, є необхідність написати заяву про загальні роки навчання дитини в школі України й вказати школу/школи, де до того вчилася дитина.

Вікторія Гнап нагадує, що у польських державних школах навчання дітей та підлітків віком від 7 до 18 років – безкоштовне та обов’язкове, як і в Україні.

Ми є у телеграм-каналі, долучайтесь

Щодо безпечності питної води в Запоріжжі та області: Оперативна інформація