ЗСУ про мобілізацію: Повістка не означає обов’язковий призов

Мобілізація в Україні триває і триватиме, для того, щоб уникнути непорозумінь, ЗСУ вточнили деякі моменти.

Про це у Facebook повідомила заступник міністра оборони України Ганна Маляр із посиланням на відеороз’яснення Горбача.

Як зазначив начальник Управління персоналу штабу Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач, вручення повістки громадянинові України в будь-якому місці, яке не заборонене законом. Але це не означає миттєвий призов до армії. Воно необхідне насамперед для того, щоб людина стала на військовий облік.

“У 90% і навіть більше – це зовсім не так. Ця повістка у першу чергу вручається для того, щоб громадянин з’явився до територіального центру комплектування і начальник цього центру зміг уточнити його військово-облікові дані, стан здоров’я і, можливо, потім за необхідності вже  призивати до служби в армії, якщо він відповідає всім критеріям “, – пояснив Горбач.

Крім того, представник ВСУ спростував думку, що повістки можуть вручати як покарання, наприклад, за порушення правил дорожнього руху. Правоохоронці не можуть видати документ, який гарантує швидкий призов громадянина – це можливо лише після уточнення даних та проходження медогляду.

Вручення повістки можливе у будь-якому місці, де це не заборонено законом. Начальники центрів комплектування самі обирають місця, де можна з більшою ймовірністю зустріти потенційних призовників та виконати завдання щодо набору людей до лав ЗСУ, у тому числі вести облік військовозобов’язаних та збирати актуальну інформацію про них.

«Зеленський у реанімації»: черговий ФЕЙК от окупантів, – ВІДЕО

У центрі Запоріжжя розшукували шестирічну дитину, – ФОТО