В Запорізькій області ЗСУ переходять в контрнаступ: просять жітелів терміново евакуюватися

Бійці ЗСУ просять мешканців тимчасово окупованого Мелітополя покинути місто – Україна планує розпочати контрнаступ.

Про це заявила віце-прем’єр із реінтеграції України Ірина Верещук.

Наша армія починає контрнаступ. Я не знаю, в яких це буде тимчасових рамках, але точно знаю, що там точно не повинно бути жінок та дітей. Вони не повинні стати «живим щитом» між ЗСУ та ворогом. Очевидно, що ворог має бути знищено. Зрозуміло, що будуть бої, артилерійські обстріли, тому ми закликаємо терміново евакуюватися, – заявила Верещук.

Напередодні Зеленський наказав військовим деокупувати прибережні райони на півдні – для цього Україна збирає мільйонні бойові сили, каже міністр оборони Олексій Резніков.

“Україна збирає мільйонні бойові сили, оснащені західною зброєю, щоби відвоювати свою південну територію в Росії”, – каже він.

За словами Резнікова, Зеленський наказав військовим України відвоювати окуповані прибережні райони, які мають життєво важливе значення для економіки країни.

– Ми розуміємо, що політично це дуже необхідно для нашої країни, – повідомив Резніков. Президент доручив найвищому військовому керівництву розробити плани. Після цього Генштаб каже, що для досягнення цієї мети нам потрібно, а, б, в… Це моя робота. Я пишу листи колегам у країнах-партнерах, генерали говорять про те, чому нам потрібні такі види озброєння, а потім ми отримуємо політичні рішення.

В одне з окупованих міст Запорізької області прямує ворожа техніка РФ