Проїзд по 15 гривень: водії маршруток у Запоріжжі знов піднімають вартість

ФОТО ТЕМАТИЧНЕ

Вартість проїзду в маршрутках Запоріжжя може сягнути 15 гривень.

Про це пише портал 061.

Кілька тижнів тому запорізькі водії самовільно встановили нові ціни на проїзд на деяких міських маршрутах, підвищивши їх з 8 до 10 гривень. Ці дії не були погоджені із місцевою владою та, зрозуміло, були негативно сприйняті населенням. Щоб врегулювати це питання, у міській раді провели нараду з приватними перевізникам та нагадали їм про дотримання умов раніше укладених контрактів. Таким чином протизаконне «подорожчання» було скасовано.

Проте на цьому питання не закрилося. Через деякий час, а саме вранці 20 травня, у Запоріжжі водії 58-ми маршруток відмовилися виходити на рейси, влаштувавши таким чином «транспортний бойкот». Своє рішення вони аргументували зростанням цін на пальне. Того ж дня міська влада знову скликала приватних перевізників на нараду, на якій «маршрутники» попросили підвищити ціни на проїзд мінімум до 15 гривень. За підсумками наради управління з питань транспортного забезпечення та зв’язку сумісно з Департаментом фінансової та бюджетної політики міськради зробили прорахунки та попередньо вийшли на цифру 13 гривень. Ці розрахунки були передані на узгодження до військової адміністрації.

 «Прогнозна вартість дизельного пального у 2022 році (58,00 грн./л) збільшиться на 111% у порівнянні з середньою ціною по Запорізькій області за перші чотири місяці 2021 року (27,47 грн./л) при попередньому затвердженні тарифу, заробітна плата зросла на 25%, інші складові тарифу (запасні частини, мастильні матеріали) сукупно зросли на 10%», – так аргументували в профільному управлінні новий тариф 061.

За коментарем щодо підвищення ціни на проїзд ми звернулися і до виконуючого обов’язки міського голови Запоріжжя Анатолія Куртєва.

«Ми розуміємо, що ситуація із здорожчанням пального може призвести до значного зменшення кількості маршруток у Запоріжжі, а отже – до нового транспортного колапсу. Тому ми розглядаємо питання підвищення вартості проїзду. Але це підвищення обов’язково має бути доцільним і обґрунтованим. Війна – не час для того, щоб наживатися на людях, тому нова ціна на проїзд повинна лише компенсувати подорожчання пального. А от «наварюватися» на людях ми не дозволимо. Тому я дав доручення профільним структурам ще раз опрацювати це питання і переглянути обґрунтованість підвищення тарифу саме до 13 гривень. І одразу точно можу сказати, що ніяких підвищень до 15 гривень, як того хотіли перевізники, точно не буде», – сказав Куртєв.

На питання щодо роботи електротранспорту очільник міста заявив: «Тролейбуси та трамваї, як і раніше, працюватимуть під час війни безкоштовно, і це навіть не обговорюється».

Зазначимо, що через значне подорожчання палива, рішення про підвищення вартості проїзду в маршрутних таксі вже прийняли у Києві, Львові, Дніпрі. Якщо у Львові проїзд в маршрутках становить 15 гривень, в Києві його збільшують до 20 гривень, а у Дніпрі він зростає вдвічі (з 10 до 20 гривень), то у Запоріжжі наразі прогнозується зростання трохи більше, ніж на 50%.

Бійці 6-го ОСБ бажають боронити свою малу батьківщину

Запоріжжя відвідав Президент України Володимир Зеленський