Президент України вирішив продовжити воєнний стан і мобілізацію: ДЕТАЛЬНІШЕ

Як мінімум до кінця літа Україна житеме в умовах воєнного стану – указ підписав президент Зеленський, далі рішення повинна затвердити Верховна Рада.

Так, сьогодні, 18 травня, голова держави вніс на розгляд парламенту відразу декілька документів. В них йде мова про затвердження указів президента від 17 травня.

Перший стосується продовження воєнного стану, термін якого закінчується 25 травня, ще на 90 діб. Другий указ пропонує продовжити з 25 травня загальну мобілізацію в усіх українських регіонах.

Для того, щоб ці рішення набули сили, їх має підтримати не менше половини депутатів Ради. Найближче засідання парламенту – у четвер, 19 травня.

Воєнний стан – до Дня незалежності

Воєнний стан почав діяти в Україні з 24 лютого, в день вторгнення російських військ. Тоді Зеленський видав відповідний указ терміном дії на 30 діб, тобто до 25 березня. З 26 березня він знов був продовжений на місяць, а потім – ще на 30 діб.

Тепер президент вирішив ввести воєнний стан відразу на 90 діб, а не продовжувати його кожен місяць.

Воєнний стан передбачає обмеження прав і свобод громадян

В указах Зеленського йде мова, що на період воєнного стану можуть обмежуватися права і свободи українців, передбачені статтями 30 – 34, 38, 39, 41 – 44, 53 Конституції.

Тобто обмежується конституційні права на недоторканність житла, телефонного спілкування, невтручання в особисте життя. Забороняються референдуми і зібрання та мітинги.

Обмежується право на страйк і право на підприємницьку діяльність, а також на освіту.

В умовах воєнного стану діють ради оборони, цивільна влада підпорядковується військовому командуванню.

Також в таких умовах Україна публічно відходить від частини своїх міжнародних зобов’язань.

Мобілізацію також продовжать

Загальна мобілізація була оголошена в Україні також в перший день війни, 24 лютого, але відразу на 90 діб.

Вона діє на території всіх областей і міста Києва. Призову підлягають військовозобов’язані і резервісти. Його обсяги і черговість визначає генеральний штаб ЗСУ,

Кабінет міністрів фінансує заходи, а Служба безпеки перевіряє призовників перед відправкою у війська.

Місцеві органи влади, а також центри комплектування і підприємства мають забезпечити своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу. Вони також відповідають за тимчасове надання будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів і послуг військовим.

Міністр оборони Резніков натякає на українську армію чисельністю в 1 млн. Це в 3 рази більше, ніж є зараз.

Міністр оборони Олексій Резніков нещодавно заявив, що держава ставить за мету забезпечити українську армію усім необхідним з розрахунку на один мільйон осіб.

“Це стосується і закупівель, і виробництва необхідного. Ми орієнтуємося на потребу забезпечити один мільйон людей, які долатимуть ворога”, – наголосив він.

На початок війни чисельність українського війська становила близько 250 тисяч.

Резніков тоді також наголосив, що війна входить в “довготривалу фазу”.

Джерело

 

У Запорізькій області місцеві партизани ліквідували кількох російських військових високого рангу