Олександр Старух про ситуацію в регіоні: «Ситуація вкрай складна»

Очільник Запорізької ОВА розповів про ситуацію у напрямку  Оріхова та Гуляйполя. Олександр Старух зазначив, що ситуація у містах та селах, які знаходяться на лінії розмежування, вкрай складна.

Про це інформує Запорізька обласна державна адміністрація.

Від активних бойових дій страждає мирне населення області, є велика кількість постраждалих серед місцевих мешканців. Окрім цього, окупаційні війська РФ руйнують цивільну інфраструктуру регіону.

Оріхів, Гуляйполе, Комишуваха та менші населенні пункти перебувають під постійними обстрілами. Фактично, окупант не розбирає, цивільний об’єкт чи ні. Як приклад – дитячиц садок у селі, де снаряд потрапив у дах та зруйнував його. На щастя, там нікого не було. Те місце, яке працювало для дітей, тепер перетворилося на руїну, яку потрібно відновлювати.

Що стосується посівної, Олександр Старух нагадав, що у минулому році Запорізький регіон зібрав рекордну кількість врожаю – 5 мільйонів тонн, та цьогоріч зібрати таку кількість урожаю не вдастся. Тим не менше, на більш безпечних територіях області посівна кампанія все таки відбулась. Фермери працюють відповідно до рекомендацій військового командування, щоб не наражати себе на небезпеку.

Що стосується теми цін в області, посадовець зазначив, що їх підвищення дійсно спостерігається, особливо на тимчасово окупованих територіях. Це пов’язано, зокрема із розташуванням регіону у кінці логістичних шляхів товарів.

Ціни на тимчасово окупованих територіях збільшились у 2-3 рази. Продукти у більшості територій є, однак це три різні історії: ситуація на не окупованих територіях, на окупованих територіях та на територіях, де ведуться бойові дії. На ринках продукти є, однак ціна на них так само зросла.

Що стосується евакуації населення, з початку війни Запорізька область займається вивезенням мешканців Маріуполя, потім почала фокусувати основну свою увагу на мешканцях нашого регіону. Наразі, як зазначив Олександр Старух, кількість вимушених переселенців, які прибувають у місто Запоріжжя, суттєво зменшилася. Сьогодні керівництво області сприяє виїзду людей із Херсонської області.

Процес переміщення людей із гарячих точок Запорізького регіону ускладнюється тим, що рашисти вимагають гроші за перетин лінії розмежування. Також Олександр Старух підтвердив інформацію про те, що рашисти тимчасово закрили виїзд із міста Василівка.

С дебютом: дрон-камикадзе разбомбил бухающих оккупантов