Москва налаштована на довгу війну: ISW озвучив цілі Путіна в Україні

Військові аналітики з американського Інституту вивчення війни впевнені, що Кремль готується до затяжної війни на території нашої держави.

Заявленими цілями Росії під час її вторгнення в Україну залишаються зміна режиму в Києві та зрізання суверенітету будь-якої української держави, яка переживе напад Росії, незважаючи на військові невдачі Росії та риторику, яка натякає на зменшення цілей війни після цих поразок. Секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев 5 липня заявив, що російська військова операція в Україні триватиме, доки Росія не досягне своїх цілей щодо захисту цивільного населення від «геноциду», «денацифікації» та демілітаризації України, а також зобов’яже Україну зберігати постійний нейтралітет між Росією та НАТО. — майже точно повторює цілі, озвучені президентом Росії Володимиром Путіним у своїй промові 24 лютого, виправдовуючи війну.

Заява Патрушева заслуговує на увагу через її час і його позицію близької довіреної особи Путіна. Патрушев навряд чи відійде далеко від позиції Путіна у своїх публічних коментарях, враховуючи його стосунки з Путіним і його роль у Кремлі. Його повторне формулювання фактично тих самих максималістських цілей, які Путін викладав перед вторгненням, навіть тоді, коли російські війська, здавалося, наближалися до більш обмежених цілей безпеки Донецької та Луганської областей, про які Путін та інші російські лідери натякали як їхні нові цілі після їх поразки навколо Києва — переконливо свідчить про те, що ці натяки не відображали реальних змін у політиці Кремля. Заява Патрушева значно збільшує навантаження на тих, хто припускає, що можливе певне компромісне припинення вогню чи навіть мир на основі обмежених додаткових територіальних здобутків Росії, навіть якщо це було б прийнятно для України або бажано для Заходу (ні те, ні інше).

Російський націоналіст і колишній командир бойовиків у війні на Донбасі в 2014 році Ігор Гіркін відреагував на заяви Патрушева і продовжив висловлювати загальне розчарування офіційною лінією Кремля щодо операцій в Україні. Гіркін зазначив, що намічені цілі «денацифікації» та «демілітаризації» будуть можливими лише за умови повної поразки українських військових та капітуляції українського уряду. Гіркін зазначив, що перемога Росії базується на захопленні «Новоросії» — умовної території, яка охоплює вісім українських областей, включаючи Донецьку та Луганську області та більшу частину східної та південної України. Гіркін також стверджував, що захоплення «Новоросії» є мінімум і що російські цілі будуть реалізовані через повне захоплення «Малоросії», що є заклинанням російської імперської концепції майже для всієї української території.Гіркін знову відштовхується від лінії Кремля, яку він вважає недостатньою в забезпечення російських цілей в Україні.Посол Луганської Народної Республіки (ЛНР) в Росії Родіон Мірошник так само припустив, що Кремль ще не досяг своїх цілей в Україні, незважаючи на те, що досяг кордонів області, на яку він заявив, і заявив, що влада ЛНР все ще не впевнена в безпеки ЛНР. Заяви Гіркіна та Мірошника разом свідчать про те, що російські націоналісти продовжуть просуватися далі r територіальні здобутки та, принаймні у випадку Гіркіна, повномасштабна зміна режиму та включення більшої частини України до складу Росії. Заява Патрушева свідчить про те, що мислення Кремля може бути не таким далеким від цих екстремістських націоналістичних амбіцій.

Ключові висновки

  •     Секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев повторив початкові цілі президента Росії Володимира Путіна щодо операцій в Україні, припускаючи, що Кремль зберігає максималістські цілі, включаючи зміну режиму та територіальне розширення далеко за межі Донбасу.
  •     Російські війська продовжували наступальні дії на північний захід і схід від Слов’янська.
  •     Російські війська намагаються просуватися на захід від району Лисичанська в напрямку Сіверська.
  •     Російські війська, ймовірно, намагаються отримати доступ до сільських доріг на південний схід від Бахмута, щоб наступати на місто з півдня.
  •     Українські сили здійснили обмежений контрудар на південний захід від Донецька.
  •     Російські війська продовжували обмежені та безуспішні штурми на півночі Харківської області.
  •     Російська влада веде ескалацію.

Захищаючи Україну, був тяжко поранений відомий політик і журналіст із Запоріжжя, – ФОТО