100 днів війни РФ проти України: Путін змінив свою стратегію

Володимир Путін змінив свою стратегію в Україні – тепер він розраховує на втому України та західних партнерів від війни.

Про це заявила міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок у колонці для Bild.

Однак Анналена запевняє, що агресор помилився, оскільки весь цивілізований світ і надалі підтримуватиме Україну, зокрема зброєю,

– 35 кілометрів. Це маршрут між Потсдамом та Берліном. Я його добре знаю, їжджу там щодня: на ходу працюю, розмовляю телефоном і думаю про своїх дітей. Вільне життя.

35 кілометрів – це також відстань від Києва до Бучі, містечка на кшталт Потсдама посеред Європи, – з дитячими майданчиками та торговельними центрами. Але тепер вони відзначені війною. Коли на початку березня туди прийшли російські солдати, люди зазирнули у прірву пекла.

Бучу зараз звільнено. Але атака на Україну триває. Вона також спрямована проти європейського світоустрою. Вона спрямована проти нашого життя на волі – у Вільнюсі, Кракові та Потсдамі. Ось чому ми як європейці єдині проти жорстокої агресивної війни Росії.

Після 100 днів війни Путін змінив свою стратегію. Але пекло триває. Він недооцінив хоробрість українців.

Саме тому він тепер б’є із безпечної відстані. Село за селом, місто за містом. Спочатку йде дощ із бомб та артилерії, потім танки котяться випаленою землею. Путін розраховує на завзятість та наше виснаження. І що кожне село чекатиме доля Бучі.

Саме тому ми маємо продовжувати підтримувати Україну. Навіть зброєю, бо Путіна словами не зупинити.

100 днів. Прямо зараз ми маємо дивитися – навіть якщо це боляче.

Деякі в нашій країні досі пам’ятають війну. Багато хто досі знає, що таке диктатура. Ми також повинні дякувати нашим союзникам і сусідам за те, що сьогодні ми можемо жити в умовах свободи та безпеки.

Ми повинні діяти як найбільша країна в ЄС.

Я не просто хочу сказати нашим партнерам у країнах Балтії та Східної Європи: “Ми вас розуміємо”. Але і: “Ми поруч. Ви можете розраховувати на нас”. Так само як вони були поруч, коли ми їх потребували. Без них не було би возз’єднаної, вільної Німеччини.

Ось чому Німеччина діє. Навіть якщо це складно. Але ми більше ніколи не будемо просиджувати нашу спільну безпеку, ми нею займатимемося. Разом із нашими партнерами в ЄС та НАТО ми реорганізуємо нашу оборону.

Ясно одне: мир не приходить безоплатно. Але кожен цент, який ми витрачаємо, – це внесок у безпеку та свободу, свободу Європи.

Поки не в безпеці Україна, не в безпеці і Європа. Якщо Путіна в Україні не зупинити, то завжди буде загроза нової агресії.

Ми продовжимо підтримувати Україну. Доки не буде нових Буч. Щоб те, що ми вважаємо саме собою зрозумілим, – життя у свободі, знову стало нормальним і для людей в Україні.

Крім того, Бербок закликала західні країни не піддаватися втомі від війни.

Близько 100 тисяч тонн вкраденого українського зерна відправила Росія до Сирії